Nabór wniosków
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Różnicowanie
Tworzenie mikroprzedsiębiorstw
AKTUALNOŚCI
>

>
Kalendarium
lgd Dobra praktyka LGD GRYF lgd

Umieszczono na stronie 11.08.2015

Zapraszamy na Konsultacje dotyczace tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

W zwišzku z rozpoczęciem prac nad opracowywaniem nowej LSR Zarzšd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Jędrzejowska - GRYF" organizuje cykl spotkań z mieszkańcami. Celem spotkań jest zapoznanie się z głównymi założeniami PROW 2014-2020 oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczšcych okreœlenia kierunków działania LGD w nowym programowaniu. Podczas spotkań z lokalnš społecznoœciš będš wypracowywane cele LSR oraz kierunki działania LGD, dokonana będzie również analiza mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń. LSR będzie w pełni uwzględniała potrzeby i oczekiwania wskazane przez lokalne społeczeństwo w zwišzku z tym serdecznie zapaszmy potencjalnych beneficjentów, lokalnych liderów, przedsiębiorców, rolników, młodzież, przedstawicieli lokalnych samorzšdów oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców obszaru działania LGD do czynnego udziału w spotkaniach. Szczegółowe harmonogramy znajdujš się w załšcznikach.
Harmonogram wrzesień
Harmonogram paŸdziernik

_______________________________________________________

Umieszczono na stronie 20.06.2015

100 - lecie Szkoły Podstawowej w Mierzawie

lgdW sobotę 13 czerwca br. odbyła się uroczystość związana z obchodami 100-lecia szkoły. Jubileusz rozpoczęła msza św. polowa pod przewodnictwem ks. Edmunda Noconia, proboszcza parafii Krzcięcice. W czasie nabożeństwa poświęcono sztandar, który ufundował poseł Mirosław Pawlak, były wieloletni dyrektor placówki oraz strażacy z OSP w Mierzawie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Beata Oczkowicz – wiceminister obrony narodowej, Tadeusz Sławecki – wiceminister edukacji, wicewojewoda Paweł Olszak, starosta Edmund Kaczmarek, Bogusława Wypych – Prezes LGD „Ziemia Jedrzejowska - Gryf” oraz wójt Wodzisławia Bożena Szczypiór.

Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów. Otrzymali je byli dyrektorzy a także byli nauczyciele. Uhonorowano również byłą przewodniczącą Społecznego Komitetu Budowy Szkoły i wnuczka jednego z założycieli szkoły niezapomnianego Wincentego Mroza. Wręczono również medale Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości nie zabrakło również stoiska Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf”, na którym można było zaopatrzyć się w materiały promujące walory agroturystyczne i turystyczne powiatu jędrzejowskiego oraz różne gadżety promocyjne.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali program artystyczny.

Anna Stradomska

spec. ds. organizacyjno-promocyjnych

_______________________________________________________

Wyjazd ciuchcią do Wygody

lgdW sobotę 13 czerwca po odbyło się wyjazdowe spotkanie podsumowujące okres programowy PROW 2007-2013 Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska -  Gryf”. Do nowo otwartego kompleksu wypoczynkowego „Sielsko na Wygodzie” w gminie Imielno uczestników spotkania dowiozła „Ciuchcia Expres Ponidzie”, w której wesoły śpiew wprowadził wszystkich w miły nastrój. W imprezie udział wzięli członkowie LGD oraz zaproszeni goście. Oprócz przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji swoją obecnością zaszczyciła nas delegacja z Niemiec w asyście Burmistrza Jędrzejowa – Marcina Piszczka i Przewodniczącej Rady Miasta –Marii Barańskiej. Po dotarciu na miejsce Pani Prezes Zarządu LGD – Bogusława Wypych uroczyście powitała gości zapraszając na poczęstunek i wspólną zabawę. Uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji, można było zobaczyć mini zoo, dinopark oraz stadninę koni. Chętnych nie brakowało. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło najmłodszych uczestników, dla których organizatorzy przygotowali także wiele wrażeń. Dzieciaki mogły do woli wyskakać się na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach czy na pirackim statku.

W tym roku do tańca zapraszał didżej, który różnorodnym repertuarem zadbał o młodszych i starszych uczestników spotkania. Nogi same rwały się do tańca! W przerwie można było skosztować pysznej zalewajki, młodej kapusty, smacznych kartaczy oraz kiełbaski i kaszanki serwowanej z grilla. Ci, którzy poczuli zmęczenie tańcem mogli odpocząć przy kawie, herbacie lub zimnym napoju. Nad całością spotkania czuwały pracownice Biura LGD dbając o bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Anna Stradomska
spec. ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

_________________________________________________________

X Jarmark Agroturystyczny w Tokarni

lgdW niedzielę 7 czerwca br. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich już po raz siódmy reprezentowało powiat jędrzejowski na X Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Tokarni. Na stoisku można było zaopatrzyć się w materiały promujące walory agroturystyczne i turystyczne powiatu jędrzejowskiego oraz różne gadżety promocyjne. W tym roku nasz powiat reprezentowały KGW z: Węgleszyna Dębiny, Ignacówki, Zielonek oraz z Grudzyn. W trakcie imprezy odbył się również konkurs kulinarny „Rarytas wiejskiej gospodyni”, w którym udział wzięły 42 zespoły z całego województwa świętokrzyskiego. W ogromnej większości zespoły tworzyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które do Tokarni przywiozły ze sobą najlepsze domowe i regionalne specjały. Na stoiskach można było znaleźć między innymi zupy, pierogi, mięso, a także nalewki. I do tego oczywiście wszystko przyrządzone na najróżniejsze sposoby. Komisja, której przewodniczył pan Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim musiała spróbować wyrobów ze wszystkich stoisk, dlatego w wyborze najlepszego dania nie miała łatwego zadania. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Grudzyn, które przygotowały oryginalną zupę na bazie musu jabłkowego i ziemniaków. Drugie miejsce otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zielonek za roladki wołowe. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ obydwa KGW reprezetowały powiat jędrzejowski. Trzecie miejsce przypadło dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Leśnej, powiat kielecki za „Jaglaną Pychotkę”. Jak co roku na Jarmarku można było także zakupić słoik dowolnie wybranego rodzaju miodu u producentów Danuty i Tadeusza Zabawa ze Skroniowa.

Pogoda dopisała, więc nie zabrakło najmłodszych uczestników, dla których organizatorzy przygotowali także wiele wrażeń z okazji niedawnego Dnia Dziecka. Najmłodsi mogli między innymi uczestniczyć w licznych warsztatach i konkursach. Dawne zwyczaje i zawody prezentowała ekipa z Osady Średniowiecznej z Huty Szklanej, natomiast Nadleśnictwo Kielce przygotowało dla najmłodszych kącik leśnych zabaw z łamigłówkami, puzzlami, czy kolorowankami.

Nie zabrakło także występów zespołów folklorystycznych i folkowych. Na zakończenie imprezy odbył się koncert gwiazd disco i dance – zespołów „After Party” oraz „CamaSutra”.

Anna Stradomska
spec. ds. organizacyjno-promocyjnych

Umieszczono na stronie 18.06.2015

Powiatowe Święto Kłosa

lgdW niedzielę 31 maja 2015r już po raz szósty odbyło się Powiatowe Święto Kłosa. Licznie przybyłych uczestników święta powitali: Bogusława Wypych – prezes Stowarzyszenia LGD „Ziemia Jędrzejowska-Gryf”, Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski oraz Marcin Piszczek – burmistrz Jędrzejowa. Uroczystość ta odbyła się w amfiteatrze przy Centrum Kultury w Jędrzejowie. W obchodach Święta udział wzięli: wiceminister obrony narodowej – pani Beata Oczkowicz, poseł na sejm RP – pan Mirosław Pawlak, wicewojewoda świętokrzyski – pan Paweł Olszak, przedstawiciele powiatu będzińskiego na czele z wicestarostą - panem Emilem Bystrowskim, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz inni zaproszeni goście. Jednym z punktów programu uroczystości było wręczenie przez Prezes LGD – Bogusławę Wypych podziękowań w postaci grawertonów przedstawicielom samorządów lokalnych oraz osobom ściśle współpracującym ze Stowarzyszeniem. Jak co roku, wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców konkursu „Super Producent Zbóż w Powiecie Jędrzejowskim”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie. Nie był to jedyny konkurs zorganizowany podczas tegorocznego Powiatowego Święta Kłosa. Lokalna Grupa Działania zorganizowała konkurs na najlepszą potrawę regionalną. Wzięło w nim udział osiemnaście KGW z powiatu jędrzejowskiego, przy czym każde przygotowało potrawę konkursową. Jednym słowem powołana komisja w składzie: pan Janusz Grabek – wicestarosta jędrzejowski jako przewodniczący oraz członkowie komisji w osobach: pan Paweł Olszak – wicewojewoda świętokrzyski, oraz pan Emil Bystrowski – wicestarosta powiatu będzińskiego oceniająca przygotowane smakołyki miała nie lada zadanie. W rezultacie wszystkie potrawy spełniały walory potraw regionalnych i najwyższej jakości wymogi oceniane przez komisję. Biorące udział w konkursie Koła Gospodyń Wiejskich zajęły egzekwo pierwsze miejsce i otrzymały nagrody. Jak co roku ważną częścią Powiatowego Święta Kłosa był jarmark produktów regionalnych, smakołyków przygotowanych przez KGW, a także wytworów ludowego i artystycznego rękodzieła jędrzejowskiego „Hobby Klubu” oraz pani Marty Maciantowicz.

Organizatorzy przygotowali dla licznie przybyłej publiczności wiele atrakcji. Wystąpił Zespół Taneczny „Parada” z Centrum Kultury w Jędrzejowie, zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Korytnicy, Ignacówki, Rakoszyna i Nowej Wsi, a także zespół „Helios” z Sędziszowa oraz kabaret „Pigwa Show”. Wystąpili także gościnnie młodzi artyści z Powiatowego Domu Kultury w Będzinie. Zabawa „pod gwiazdami” przy muzyce zespołu „Helios" zakończyła ten bardzo udany festyn.

Zobacz zdjęcia...>>

Anna Stradomska
specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych w Biurze LGD

Umieszczono na stronie 17.06.2015

90-lecie OSP Błogoszów i 20-lecie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

lgd17 maja br. obchodzono uroczyście jubileusz założenia Ochotniczej Staży Pożarnej w Błogoszowie. Uroczystość połączona była z 20-leciem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Impreza rozpoczęła się przemarszem pocztów sztan- darowych, kolumny strażaków oraz orkiestry dętej OSP Konieczno. W uroczystości udział wzięli: Beata Oczkowicz – wiceminister Ministerstwa Obrany Narodowej, Mirosław Pawlak – poseł na sejm RP, Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski, Bogusława Wypych – prezes LGD „Ziemia Jędrzejowska – Gryf”, poczty sztandarowe wszystkich Jednostek OSP gminy Oksa oraz inni zaproszeni goście. Jubileusz był okazją do uhonorowania najstarszych i najmłodszych druhów, którzy najbardziej wpisują się w działalność OSP Błogoszów. Obchody zakończyła defilada pododdziałów oraz występ młodzieży szkolnej.

Umieszczono na stronie 16.06.2015

Ogłoszenie

Zarząd LGD „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” zaprasza na Walne Zebranie Członków LGD, które odbędzie się 1 lipca  2015 r o godz. 1130 w świetlicy Starostwa Powiatowego przy ulicy Armii Krajowej 9. Ewentualny drugi termin rozpocznie się w tym samym dniu o godzinie 1200.
Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 01.06.2015

XXVI 50-tka Świętokrzyska

W miniony weekend odbyła się XXVI 50-tka Świętokrzyska, która już po raz drugi gościła na Ziemi Jędrzejowskiej, lecz tym razem imprezę wspierała Ziemia Włoszczowska. Organizatorami imprezy był Świętokrzyski Oddział PTTK w Kielcach wspierany przez Urząd Gminy Nagłowice i Urząd Gminy Krasocin. Przy organizacji pomagali również członkowie Koła PTTK w Jędrzejowie: Edyta Juszczyk - Grad i Zbigniew Bolewski. Trasa rozpoczynała się w Krasocinie, gdzie 64 uczestników Rajdu przywitał wójt gminy pan Ireneusz Gliściński. Dalej trasa wiodła przez Ludynię, Żarczyce do Lasochowa, gdzie Państwo Stypułowie gościli piechurów. Tu zlokalizowany był punkt kontrolny, na którym nie tylko uczestnicy podbijali pieczątki potwierdzające przejście danego odcinka trasy ale również mogli posilić się tradycyjnym chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz słodką przekąską. Trzeba bowiem zaznaczyć, że od Żarczyc do Nagłowic piechurzy wędrowali po urokliwym żółtym szlaku, który powstał dzięki staraniom pana Leszka Stypuły właściciela Dworku w Lasochowie. Stąd wędrówka biegła malowniczą trasą obok Oksy do Nagłowic, gdzie w Schronisku Młodzieżowym czekał na uczestników bigos i kiełbaska przy ognisku. W niedzielę natoniast przywitała gości pani wójt Nagłowic Monika Bolewska. W programie było również zwiedzanie Muzeum Dworku Mikołaja Reja, gdzie gości z całej Polski oprowadziła sama pani dyrektor Lidia Titow. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych medali, dyplomów i materiałów promujących miejscowości, które zostały wręczonę przez panią wójt Nagłowic Monikę Bolewską i panią dyrektor Dworku Mikołaja Reja Lidię Titow oraz dwóch członków Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego PTTK Pawła Milewicza i Ewelinę Maciantowicz- Kalwasińską. Zatem po raz kolejny udało się zaprezentować te piękne okolice, które choć oddalone od głównych szlaków naszego województwa, stanowią również jego niezwykle atrakcyjną część.
Zobacz zdjęcia…>>
Umieszczono na stronie 25.05.2015

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Rajdzie Pieszym Szlakiem Tadeusza Kościuszki w 221 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej.

W dniu 6 czerwca wyruszy Rajd szlakiem Tadeusza Kościuszki. Trasa rajdu wiedzie przez tereny powiatów: jędrzejowskiego i włoszczowskiego. 6 czerwca 1794 roku do Małogoszcza przybyły powstańcze wojska Tadeusza Kościuszki po stoczonej bitwie pod Szczekocinami przeciwko połączonym siłom armii rosyjskiej i pruskiej. Wojska polskie przebywały tutaj do godzin popołudniowych 9 czerwca 1794 roku, kiedy to wyruszyły w stronę Kielc. Rannych, wśród których był słynny chorąży grenadierów Bartosz Głowacki umieszczono na plebani, w kościele Św. Krzyża oraz „Betanii”, które zostały zamienione na lazarety. Pochowano tu również dwóch walecznych generałów: Józefa Wodzickiego i Jan Grochowskiego.

W tym roku po raz drugi organizowany jest rajd pieszy upamiętniające te wydarzenia. Uczestnicy odwiedzą miejsca, w których przebywał Tadeusz Kościuszko wraz ze swoim wojskiem.

Rajd rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 10.00 gawędą historyczną na terenie założenia dworskiego w Ludyni (na terenie posiadłości dworskiej, we dworze modrzewiowym z połowy XVIII w. przebywał Tadeusz Kościuszko). O godzinie 11.00 uczestnicy wyjdą na trasę rajdu. Zakończenie rajdu przewidziane jest na godzinę 15.00 w Zagrodzie Edukacyjnej "Ostoja Dworska" Leśnica 112.

W plenerach zabudowań zagrody będzie zorganizowane obozowisko powstańcze, pokaz grup rekonstrukcji historycznych, wystawa obrazów, przedmiotów i broni z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej oraz odbędzie się słuchowisko pt.: Racławice w scenerii obozowiska powstańczego.

Przewidziana jest NOC Z HISTORIĄ (biwak historyczny)!!!

Szczegółowe informacje, regulamin rajdu: Przewodnik Świętokrzyski tel. 663 530 787 https://www.facebook.com/zagrodaedukacyjna.ostojadworska. Informacje o imprezie dostępne są również na stronie Urzędu Miasta i Gminy Małogoszcz -Urzędu Gminy Krasocin

ORGANIZATOR:

 • Urząd Miasta i Gminy Małogoszcz
 • Urząd Gminy Krasocin
 • Dom Kultury Małogoszcz
 • Zagroda Edukacyjna Ostoja Dworska
 • LOK Survival Małogoszcz
 • Fundacja Tradycji Kościuszkowskiej
 • Szkoła Podstawowa w Kozłowie
 • Towarzystwo Wiedzy Historycznej Włoszczowa

PATRONAT:

Magazyn Historyczny Mówią Wieki

Nadleśnictwo Jędrzejów

lgd

Regulamin
Karta zgłoszenia

Umieszczono na stronie 18.05.2015
Święto Kłosa 2015
Zobacz więcej...>>
Umieszczono na stronie 13.05.2015
Prośba o pomoc
lgd

10 czerwca 2015r o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się koncert zespołu KRYWAŃ.

Bilety Cegiełki w cenie 25 zł do zakupu w biurze Fundacji Rozwoju Aktywności "PROGRESS" przy ul. Armii Krajowej 9 (piętro III, pok 324) w Jędrzejowie. 16 czerwca 2015r o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się Koncert zespołu Letni Chamski Podryw

Bilety Cegiełki w cenie 20 zł do zakupu w biurze Fundacji Rozwoju Aktywności "PROGRESS" przy ul. Armii Krajowej 9 (piętro III, pok 324) w Jędrzejowie. Zachęcamy do udziału gdyż cel jest szczytny. Klaudia potrzebuje naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni.

Fundacja Rozwoju Aktywności "PROGRESS"ul.
Armii Krajowej 9, 28-300 Jędrzejów

www.frap.org.pl

Lucyna Surgiel 665 026 887


lgd

lgd
Umieszczono na stronie 05.05.2015

Zaproszenie

Zarząd LGD „Ziemia Jędrzejowska - GRYF” zaprasza na Walne Zebranie Członków LGD, które odbędzie się 21 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 1130  w Świetlicy Starostwa Powiatowego przy ulicy Armii Krajowej 9. Ewentualny drugi termin rozpocznie się w tym samym dniu o godzinie 1200.

 1.  Proponowany porządek obrad:
 2. Otwarcie zebrania i powitanie zebranych członków Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska - GRYF”.
 3. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania.
 4. Przyjęcie porządku obrad.
 5. Wybór Prezydium Walnego Zebrania Członków.
 6. Wybór Komisji mandatowo – skrutacyjnej.
 7. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 8. Zatwierdzenie prawomocności zebrania.
 9. Przyjęcie protokołu z poprzedniego Zebrania.
 10. Złożenie sprawozdania z pracy Zarządu LGD za  2014 rok.
 11. Przedstawienie sprawozdania finansowego za 2014 rok.
 12. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej LGD za 2014 rok.
 13. Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami.
 14. Podjęcie uchwał o przyjęciu sprawozdania z pracy Zarządu za 2014 rok, sprawozdania finansowego.
 15. Przedstawienie sprawozdania z działalności Rady za 2014 rok .
 16. Podjęcie uchwały o przyjęciu sprawozdania Rady za 2014 rok.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statusu mikroprzedsiębiorstwa oraz sporządzania sprawozdania finansowego z zastosowaniem uproszczeń określonych przez Ustawę o Rachunkowości dla jednostek mikro.
 18. Informacja o działalności w 2015 roku: Zarządu, Biura LGD.
 19. Informacja dotycząca przyszłego okresu programowania na lata 2014-2020.
 20. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem
Bogusława Wypych

Prezes Zarządu LGD

__________________________________________________

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Zapraszamy do skorzystania z możliwości jakie niesie ze sobą Program „NOWE TECHNOLOGIE LOKALNIE” - realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zobacz więcej…>>

Umieszczono na stronie 02.05.2015

XXI Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu

W sobotę 25 kwietnia w Domu Kultury w Małogoszczu odbyły się XXI Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych. Przegląd rozpoczął się o godzinie 10 w hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. W sumie wystąpiło 70 zespołów tanecznych w kategoriach wiekowych do 11 lat, od 12 do 15 lat oraz powyżej 15 lat, którzy zaprezentowali najróżniejsze formy tańca.

Zmagania tancerzy oceniało profesjonalne jury. W każdej kategorii wyłonieni zostali Złoci, Srebrni, Brązowi laureaci oraz przyznano nagrodę Grand Prix. Ponadto bez względu na kategorię wiekową wybrany został najlepszy zespół, który otrzymał nagrodę główną – puchar Grand Prix ufundowany przez Mirosława Majchrowicza, dyrektora Lafarge Cement S.A. Małogoszcz.

Konfrontacje zakończyła uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody.

Patronat nad imprezą objęli: Lafarge Cement SA Cementownia Małogoszcz, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, burmistrz Małogoszcza Jan Głogowski, Lokalna Grupa Działania Ziemia Jędrzejowska „Gryf" oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowała Prezes LGD – Bogusława Wypych, która miała przyjemność wręczania nagród laureatom konkursu. W ramach promocji LGD Stowarzyszenie sfinansowało częściowo zakup nagród dla uczestników.

Anna Stradomska
Specjalista ds. promocyjno-organizacyjnych

lgd

Umieszczono na stronie 15.04.2015

Gryf promował Powiat Jędrzejowski na Targach

W dniach 10-12 kwietnia 2015 roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” po raz siódmy uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Była to niepowtarzalna okazja dla promocji naszego powiatu i produktów turystycznych. Targi były również okazją do zaprezentowania twórczości lokalnej. Na stoisku LGD można podziwiać prace wykonane przez członków nowo utworzonego „Hobby Klubu” oraz Fundacji Progres. Wszyscy odwiedzający byli informowani przez obsługę stoiska o walorach turystyki wiejskiej i agroturystyki naszego powiatu. Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zaopatrzenia się w materiały promocyjne, informacyjne i gadżety. Jak co roku mieliśmy również swój produkt lokalny- miód z pasieki państwa Danuty i Tadeusza Zabawa ze Skroniowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały degustację pysznych pierogów, chleba ze smalcem i ogórkiem, tradycyjnych ciast i innych produktów regionalnych. Były z nami: Panie z Koła, Gospodyń Wiejskich z: Nagłowic, Korytnicy, Zielonek, ze Staniowic, z Węgleszyna Dębiny, oraz Panie z KGW Grudzyny. Należy podkreślić, że stoiska naszych KGW przez cały czas były oblegane przez chętnych do degustacji.

Podczas każdej edycji Targów Agrotravel odbywa się Międzynarodowa Konferencja. W tym roku tematem była „Turystyka wiejska i agroturystyka – nowe paradygmaty dla XXI wieku”. Jak co roku dla uczestników konferencji zorganizowano wyjazdy studyjny. Jedna z grup gościła w Kompleksie Wypoczynkowym „Sielsko na Wygodzie”.

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu się do uczestnictwa w targach oraz tym, którzy reprezentowali nasz powiat w czasie ich trwania. Uczestnictwo w Targach AGROTRAVEL to wspaniała okazja do integracji członków i pracowników Lokalnych Grup Działania.

Dziękujemy Organizatorom za profesjonalną organizację i umożliwienie uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie.

Anna Stradomska
Specjalista ds. promocyjno-organizacyjnych


lgd
Fot. archiwum LGD GRYF
___________________________________________________________

Recital Tomka Wachnowskiego

11 kwietnia 2015 r. w zabytkowej Kuźni na Stacji Ciuchci Express Ponidzie odbył się recital Tomka Wachnowskiego –kompozytora, gitarzysty, piosenkarza, autora i wykonawcy słynnych „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. Klimatyczny nastrój, radość, energia przepełniały ściany starej Kuźni. Pan Tomek i jego muzyka były swoistym balsamem dla pasjonatów piosenki turystycznej i poetyckiej. Recital był jednocześnie inauguracją Ośrodka Spotkań Artystycznych „Stara Kuźnia”, którego celem jest popularyzacja i promocja zabytkowej Ciuchci poprzez organizację koncertów, wystaw, odczytów i tym podobnych spotkań kulturalnych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Ziemia Jędrzejowska Gryf”.

Imprezą towarzyszącą była wystawa fotografii prezentującej historię festiwalu „Wagonowe Tra La La Ciuchi Expres Ponidzie – Spotkania z Piosenką Turystyczną i Poetycką”, który od 3 lat odbywa się we wrześniu na stacji Ciuchci Expres Ponidzie.

lgd

lgd
Fot. Paulina Ligęza

Umieszczono na stronie 28.03.2015

Spotkanie KGW z Powiatu Jędrzejowskiego w LGD

We wtorek 24 marca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jędrzejowskiego. W spotkaniu udział wzięły reprezentantki KGW: Węgleszyn-Dębina, Staniowice, Deszno, Ignacówka, Korytniczanki, Rożnica, Mnichów, Nowowsianki, Słupia, Warzyn, Rakoszyn, Zielonki, Zagórze, Cierno Żabieniec, Brynica, oraz Grudzyny. Prezes Zarządu LGD – Bogusława Wypych powitała wszystkie Panie i poinformowała, że tegoroczne Powiatowe Święto Kłosa obędzie się w niedzielę 31 maja. Głównym celem spotkania było omówienie uczestnictwa Kół Gospodyń w obchodach Święta Kłosa. Szczegółowo omówiono zadania dla poszczególnych KGW i koszty związane z przygotowaniem lokalnych produktów kulinarnych.

Spotkanie było okazją dla członkiń KGW do integracji i wymiany doświadczeń.

lgd

Umieszczono na stronie 06.03.2015

Hobby Klub

„Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca odbyło się spotkanie członków Hobby Klubu. Tym razem członkowie przynieśli swoje prace.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Informujemy, że kolejne spotkanie obędzie się 2 kwietnia, na którym swoje prace będą prezentować swoje prace kolejni członkowie. ZAPRASZAMY!”

Umieszczono na stronie 14.02.2015

„Nowa jakość organizacji pozarządowych, szansą na przyspieszenie rozwoju lokalnego i regionalnego - szkolenie podstawowe dla organizacji pozarządowych regionu świętokrzyskiego”

Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”, działająca w formie związku stowarzyszeń, ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pt.: „Nowa jakość organizacji pozarządowych, szansą na przyspieszenie rozwoju lokalnego i regionalnego - szkolenie podstawowe dla organizacji pozarządowych regionu świętokrzyskiego”. Spotkanie zorganizowane będzie w ramach projektu „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy”.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich organizacji pozarządowych z terenu woj. świętokrzyskiego, które posiadają wpis do KRS.

Tematyka:

Standardy w praktyce funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Rola i miejsce organizacji pozarządowych w budowaniu współczesnej rzeczywistości.

Trzeci sektor w Polsce i UE.

Razem, czy osobno – czyli rozważania o współpracy dla zwiększenia efektywności działań

Czym jest Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „HORYZONT” i czy warto ją budować?

Czego potrzebują nasze organizacje pozarządowe do sprawnego i efektywnego funkcjonowania – targowisko potrzeb.

Osoba prowadząca: Jerzy Kosanowski

Termin i miejsce realizacji:

16.02.2015r., godz. 09:00 – 15:00 – Jędrzejów (Starostwo Powiatowe), ul. 11 Listopada 83, 28-300 Jędrzejów

W ramach szkolenia organizator zapewnia bezpłatnie:

- materiały dydaktyczne na zajęcia,

- catering,

- certyfikat ukończenia.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są telefonicznie lub e-mailowo (dane kontaktowe poniżej), albo za pomocą formularza on-line na stronie internetowej www.federacjahoryzont.pl.

Bezpośredni link do Zgłoszenia:

http://www.federacjahoryzont.pl/events/zaproszenie-na-szkolenie-pt-nowa-
jakosc-organizacji-pozarzadowych-szansa-na-przyspieszenie-rozwoju-lokalnego
-i-regionalnego-szkolenie-podstawowe-dla-organizacji-pozarzadowych
-regionu-s-2/

Osoba do kontaktów: Łukasz Boduszek, tel. 668 019 303, e-mail: l.boduszek@opiwpr.org.pl

Umieszczono na stronie 19.01.2015

Spacerkiem po Jędrzejowie

W dniu 18.01.2015 Koło PTTK w Jędrzejowie zorganizowało spacer po Jędrzejowie, który miał na celu poznanie historii naszego miasta i jego zabytków. Mimo iż pogoda nie napawała optymizmem, w spacerze w sumie uczestniczyło 11 osób. Warto dodać, ze dwóch najmłodszych uczestników przyjechało do nas z Kielc. O przedsięwzięciu ich mama dowiedziała się za pośrednictwem Radia Kielce. Cieszy fakt, że młodzież zamiast komputera i telewizji wybrała relaks na świeżym powietrzu. Po Jędrzejowie oprowadzał nasz kolega, przewodnik świętokrzyski Marcin Jabłoński. Z wielką pasją przedstawiał nieznane dotąd ciekawostki historyczne miasta. Początek marszu miał miejsce przy muzeum im. Przypkowskich, zaś jego zwieńczenie w Archiopactwie Cystersów, gdzie w podziemiach klasztoru dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy się ogrzać i porozmawiać przy kominku. Mamy nadzieję, że dzisiejszy wymarsz jest wstępem do następnych.
a

b

c
________________________________________________________

„Hobby Klub” pod patronatem „Gryfa”

W dniu 15 stycznia br. pod patronatem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jędrzejowska – Gryf” powstał Hobby Klub. Na spotkanie założycielskie przybyło 25 osób. Spotkanie poprowadziła Prezes LGD Bogusława Wypych. Wybrano Zarząd, którego prezesem została pomysłodawczyni Gena Rosołowska. Głównym celem funkcjonowania Klubu będzie promocja twórczości ludzi, którzy traktują swoje dodatkowe zajęcie jako hobby. Indywidualna prezentacja uczestników dała obraz zakresu tematycznego rękodzielnictwa i kolekcjonerstwa zebranych osób. Lokalna Grupa Działania w ramach patronatu zadba o to, by członkowie Klubu mieli możliwość prezentacji swojej twórczości przy różnych okazjach, takich jak: targi, lokalne uroczystości, festyny, wystawy itp. Ustalono stały termin spotkań, będzie to pierwszy czwartek każdego miesiąca godz. 17.00, w świetlicy Starostwa Powiatowego ul. Armii Krajowej 9. Lista członków Klubu jest otwarta. Zapraszamy wszystkich, chętnych do współpracy w zakresie tworzenia potencjału prac lokalnych artystów i zbiorów kolekcjonerskich a tym samym stworzenia wspaniałego materiału, który w szczególny sposób przyczyni się do promocji naszego powiatu.

Bogusława Wypych

__________________________________________________________
Informacja

d
Umieszczono na stronie 14.01.2015

Zaproszenie na konsultacje dotyczące nowego programowania

Informujemy, że w dniu 22 stycznia 2015 roku (czwartek) w świetlicy Starostwa Powiatowego na ul. Armii Krajowej 9, w Jędrzejowie o godzinie 13:00 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego dotyczące nowego programowania  2014 – 2020 oraz wypracowania propozycji, które znajdą się w tworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Zapraszamy przedstawicieli Samorządów, Stowarzyszeń, osoby reprezentujące sektor społeczny, sektor gospodarczy oraz osoby fizyczne.

Umieszczono na stronie 20.12.2014

„Tradycyjne Smaki”

12 grudnia Lokalna Grupa Dzuiałania „Ziemia Jędrzejowska - Gryf” zorganizowała w „Sielsku na Wygodzie” imprezę kulinarną pod nazwa „Tradycyjne smaki”. Otwarcia imprezy dokonała Bogusława Wypych – Prezes Zarządu LGD. Regionalne potrawy przygotowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Ignacówki, Mnichowa, Węgleszyna Dębiny, Korytnicy, Staniowic, Pawłowic, Grudzyn, Nagłowic oraz Rożnicy. W trakcie imprezy odbył się konkurs na najbardziej atrakcyjną potrawę. Każde KGW wytypowało do oceny przez komisję jedną ze swoich przygotowanych potraw. Komisja w składzie: Pani Magdalena Kędzierska – dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Pani Małgorzata Muzoł – Kurator Oświaty oraz Pan Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski dokonała oceny, uznając że wszystkie potrawy kwalifikują się do przyznania I miejsca. Każde Koło otrzymało ufundowaną przez LGD nagrodę. Uczestnicy mogli również zobaczyć prezentację multimedialną projektów zrealizowanych w ramach wdrażania LSR - PROW 2007-2013.

W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyło około 200 osób.

Zobacz zdjęcia...>>

_______________________________________________________

Wigilia w Ostoi Dworskiej dla naszych dzieci…

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w polskim roku obrzędowym . To wyjątkowy czas, kiedy rodziny spotykają się, zasiadają przy wspólnym stole, kolędują i świętują. Święta to wyjątkowy czas, pełen magii, ciepła i milej atmosfery. Święta Bożego Narodzenia mają wiele tradycji. Ubieranie pachnącej żywej Choinki, przyrządzanie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie, uroczysta kolacja wigilijna składająca się z 12 postnych potraw, modlitwa i dzielnie się opłatkiem,  wspólne śpiewanie kolęd, pasterka to niezwykłe czynności tworzące nam wyjątkowe zwyczaje, obrzędy  praktykowane do dziś wyłącznie tradycyjnych w polskich rodzinach. W tym celu Zagrodzie Edukacyjnej Ostoja Dworska Koordynator ds. edukacji Grzegorz Szymański zorganizował spotkanie wigilijne dla dzieciaków z Klubu Ekologa działającego przy Domu Kultury w Małogoszczu oraz Klubu Edukacyjnego 4 H Niezapominajka działającego przy Zagrodzie Edukacyjnej Ostoja Dworska.

Nasze Wigilijne spotkanie było kultywowaniem tradycji wśród najmłodszych związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery wśród klubowiczów , wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz zacieśnienie kontaktów z grupą dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach to nasze główne cele . W naszym spotkaniu uczestniczyli goście zaproszeni Rodzice, Dziadkowie klubowiczów oraz Radni Miejscy z Urzędu Miasta I Gminy Małogoszcz Pan Filipiak Kazimierz , Pan Maliszewski Maciej , Pan Stańczyk Marek.

Gospodarz zagrody edukacyjnej w prowadzi najmłodszych zwyczaje i obrzędy dawnej wsi związane z kultywowaniem tradycji zwyczajów wigilijnych -Uczestnicy spotkania własnoręcznie udekorowali ozdoby Choinkowe, które zabrali do domu aby umieścić je na swoim drzewku świątecznym – Dzieciaki z Ośrodka Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących pod opieka Pani Anny Wołonkiewicz przygotowali opowieść świąteczną i zaprezentowali ją w języku migowym - Rodzice i Dziadkowie przygotowali pyszne dania wigilijne z śledzi, kapusty z grochem, pierogów z kapustą i grzybami, kompot z suszonych owoców i wielu innych potraw przygotowywanych, specjalnie na tą  szczególna kolację. Z pewnością dla dzieci kulminacyjnym punktem naszego wieczoru wigilijnego były nietypowe prezenty, przygotowane przez naszych radnych oraz gospodarza. Tradycja obdarowywania bliskich prezentami na gwiazdkę ma długą historię sięgającą prastarych czasów… W naszym spotkaniu towarzyszyła nam Małogoska Telewizja Internetowa , która przygotowała reportaż z naszego spotkania.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania wigilijnego.

Grzegorz Szymański

Zobacz zdjęcia...>>

Umieszczono na stronie 04.11.2014
Informacja

Informujemy, że w dniu 10.11.2014r (poniedziałek) Biuro LGD "Ziemia Jędrzejowska - GRYF" będzie nieczynne.
___________________________________________________

Informacja o naborze pracowników

Inf. nr 1    Inf nr 2    Inf  ntr 3
Umieszczono na stronie 20.10.2014

Informacje prasowe

Wpływ Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Jędrzejowska - Gryf" na rozwój obszaru Powiatu Jędrzejowskiego.

Zobacz cały artykuł - Powiat Jędrzejowski, październik 2014, cz. 1   cz. 2   cz. 3
Umieszczono na stronie 08.10.2014
lgd
____________________________________________________________

Informacje prasowe

"Gryf"dla powiatu jędrzejowskiego...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 08.10.2014
Umieszczono na stronie 06.10.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Jędrzejów...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 01.10.2014 - cz.1   cz.2
Umieszczono na stronie 01.10.2014

Informacja

lgd

Umieszczono na stronie 30.09.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Imielno...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 24.09.2014 r.
Umieszczono na stronie 24.09.2014

Ogłaszamy II edycję Szkoły Animatorów

SZKOŁA ANIMATORÓW to bezpłatny cykl szkoleń (8 dwudniowych zjazdów) dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego, chcących lepiej działać na rzecz swojego PES oraz społeczności lokalnej.

Celem Szkoły Animatorów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z aktywizacją mieszkańców oraz instytucji lokalnych w kwestii rozwiązywania problemów społecznych.

WARUNKI UCZESTNICTWA

W Szkole Animatorów uczestniczyć mogą osoby: zamieszkałe, pracujące bądź uczące się na terenie powiatu jędrzejowskiego lub włoszczowskiego, będące członkami, pracownikami lub wolontariuszami podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie ww. powiatów, które chcą uzyskać umiejętności związane z aktywizacją mieszkańców oraz instytucji lokalnych w kwestii rozwiązywania problemów społecznych.

Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji do Szkoły Animatorów jest złożenie kompletu dokumentów, określonych w § 3 pkt 4 regulaminu uczestnictwa w Szkole Animatorów, w biurze LOWES we Włoszczowie (lub przesłanie pod adresem: Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, ul. Mickiewicza 12, 29-100 Włoszczowa). Uczestnicy zostaną wybrani podczas otwartego naboru.

TERMIN ROZPOCZĘCIA SZKOŁY LIDERÓW:  listopad 2014

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: do 31 października 2014

Osoby chcące uczestniczyć w Szkole Animatorów są zobowiązane do złożenia kompletu dokumentów:

-      FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO SZKOŁY ANIMATORÓW

-       list polecający z PES, z którym współpracują

-       CV

-       wydrukowany REGULAMIN UCZESTNICTWA W SZKOLE ANIMATORÓW z podpisem i adnotacją o zapoznaniu się z jego treścią wraz z akceptacją jego postanowień.

 

W ramach Szkoły Animatorów organizator zapewnia:

-       udział w warsztatach (8 zjazdów dwudniowych x 12 h = 96 godzin)

-       wyżywienie, nocleg

-       materiały dydaktyczne na zajęcia

-        certyfikat.

Zjazdy odbywać się będą poza Centrum Szkoleniowo-Doradczym, w ośrodku odpowiadającym wymogom metod warsztatowych wybranych dla realizacji założeń SzA.

Dojazd we własnym zakresie.

Załącznik Nr 1
Załącznik Nr 2

____________________________________________________________

Ogłaszamy II edycję Szkoły Liderów

SZKOŁA LIDERÓW  to bezpłatny cykl szkoleń (7 dwudniowych zjazdów) dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego, chcących rozwijać umiejętności liderskie i lepiej działać na rzecz swojej organizacji oraz społeczności lokalnej.

Celem Szkoły Liderów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z prowadzeniem podmiotów ekonomii społecznej i zarządzaniem ich potencjałem.

WARUNKI UCZESTNICTWA

W Szkole Liderów uczestniczyć mogą osoby: zamieszkałe, pracujące bądź uczące się na terenie powiatu jędrzejowskiego lub włoszczowskiego, będące członkami, pracownikami lub wolontariuszami podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie ww. powiatów, które chcą uzyskać umiejętności zarządzania ludźmi, prowadzenia PES oraz zarządzania potencjałem.

Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji do Szkoły Liderów jest złożenie kompletu dokumentów, określonych w § 3 pkt 4 regulaminu uczestnictwa w Szkole Liderów, w biurze LOWES we Włoszczowie (lub przesłanie pod adresem: Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, ul. Mickiewicza 12, 29-100 Włoszczowa). Uczestnicy zostaną wybrani podczas otwartego naboru.

ROZPOCZĘCIE SZKOŁY LIDERÓW: listopad 2014

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: 31 października 2014

Osoby chcące uczestniczyć w Szkole Liderów są zobowiązane do złożenia kompletu dokumentów:

-      FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO SZKOŁY LIDERÓW

-       list polecający z PES, z którym współpracują

-       CV

-       wydrukowany REGULAMIN UCZESTNICTWA W SZKOLE LIDERÓW z podpisem i adnotacją o zapoznaniu się z jego treścią wraz z akceptacją jego postanowień.

 W ramach Szkoły Liderów organizator zapewnia:

-       udział w warsztatach (7 zjazdów dwudniowych x 12 h = 84 godziny)

-       wyżywienie, nocleg

-       materiały dydaktyczne na zajęcia

-        certyfikat.

Zjazdy odbywać się będą poza Centrum Szkoleniowo-Doradczym, w ośrodku odpowiadającym wymogom metod warsztatowych wybranych dla realizacji założeń SzL.

Dojazd we własnym zakresie.

Załącznik N1
Załącznik Nr 2

___________________________________________________________

lgd
Umieszczono na stronie 20.09.2014

Informacje prasowe

"Gryf"dla gminy Małogoszcz...
Zobacz cały artykuł - Gazeta Jędrzejowska 17.09.2014 r.
26.11.2008 - 04.08.2009
07.08.2009 - 27.10.2010
30.10.2010 - 25.10.2011
27.10.2011 - 10.06.2012
13.06.2012 - 25.09.2012
27.09.2012 - 25.04.2013
26.04.2013 - 24.12.2013
02.01.2014 - 13.09.2014
Obszar działania
LGD GRYF
 
Obszar działania LGD Ziemia Jędrzejowska GRYF
 
GMINY
 

Urząd Miejski w Jędrzejowie
ul. 11-go Listopada 33; 28 - 300 Jędrzejów
tel. 041 386 10 10, 386 16 19, 386 12 60
fax: 041 386 12 67
e-mail: jedrzejow@umjedrzejow.pl
strona internetowa: www.umjedrzejow.pl
BIP
http://www.jedrzejow.eobip.pl

 

Urząd Miasta
i Gminy w Małogoszczu

ul. Jaszowskiego 3A;
28-366 Małogoszcz
tel. 041 385 51 35
fax: 041 385 53 18
e-mail: malogoszcz@eobip.pl
strona internetowa :
www.malogoszcz.pl
BIP:
http://www.malogoszcz.
eobip.pl

 

Urząd Miejski w Sędziszowie
ul. Dworcowa 20
28-340 Sędziszów
tel. 041 381 11 27, 041 381 11 29
fax. 041 381 11 31
e-mail: um@sedziszow.pl
strona internetowa:
http://www.sedziszow.pl/
BIP:
http://www.sedziszow.eobip.pl

 

Urząd Gminy w Imielnie  
ul. Cmentarna 7; 28-313 Imielno
tel/fax: 041 385-12-10; 385-12-25
e-mail:
ugimielno2@korelacja.com.pl
BIP:
http://www.bip.imielno.
akcessnet.net

 

Urząd Gminy w Nagłowicach
ul. Mikołaja Reja 9; 28-362 Nagłowice
tel. 041 381 45 67
fax. 041 381 45 67
e-mail: mailto:ug-naglowice@wp.pl
strona internetowa:
http://www.naglowice.glt.pl/
BIP: http://www.naglowice.asi.pl

 

Urząd Gminy Oksa
ul. Włoszczowska 22; 28-363 Oksa
tel. 041 380 80 47, 380 80 48
fax. 041 380 81 48
e-mail:
gminaoksa@poczta.onet.pl
BIP: http://www.oksa.asi.pl

 

Urząd Gminy
w Słupi Jędrzejowskiej

Słupia 257; 28-350
Słupia Jędrzejowska
tel. 041 381 60 24
fax: 041 381 60 05
e-mail:sekretariat@slupia.pl
strona internetowa: http://www.slupia.pl/
BIP: http://www.slupiajedrzejowska.
eobip.pl

 

Urząd Gminy w Sobkowie
Plac wolności 12; 28-305 Sobków
tel. 041 387 10 37, 041 387 10 22
fax. 041 387 10 34
e-mail: sekretariat@sobkow.pl
strona internetowa: http://www.sobkow.uti.pl
BIP: http://www.bip.sobkow.pl

 

Urząd Gminy w Wodzisławiu
ul. Krakowska 6; 28-330 Wodzisław
tel. 041 380 61 18
fax. 041 380 61 20
e-mail: ugwodzislaw@wp.pl
strona internetowa:
http://www.wodzislaw.info.pl
BIP:
http://bip.wodzislaw.info.pl/
index.php