Festyn „Krew Darem Życia”

W niedzielę, 1 lipca w Sobkowie odbył się XVIII Festyn Rodzinny „Krew Darem Życia”, w którym po raz kolejny Stowarzyszenie LGD „Ziemia Jędrzejowska-GRYF” wzięło udział. Na naszym stoisku wystawiane były materiały promocyjno-informacyjne. W celu zaktywizowania społeczeństwa informowaliśmy o realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, a w szczególności o planowanych naborach wniosków i innych działaniach statutowych aktywizujących osoby z grup defaworyzowanych.

Jak co roku zbiórka krwi miała miejsce w Gimnazjum imienia Jana Pawła II przy ulicy Źródłowej 4 od godziny 8.00 do 18.00. Zarówno krwiodawcy, którzy w trakcie festynu wsparli zbiórkę, jak i ci, którzy w okresie tegorocznych ferii zimowych oddali krew w Sobkowie i Miąsowej, jak co roku wzięli udział w losowaniu nagród w dniu uroczystości. Nagrody były ciekawe i bardzo atrakcyjne np.: kuchenki gazowe turystyczne, czajniki, opiekacze, radio, prześcieradła, koce piknikowe, bony, karty podarunkowe i wiele innych.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Sekretarz Gminy Sobków Piotr Wawer, który przywitał zaproszonych gości, krwiodawców, mieszkańców gminy oraz osoby, które gościnnie przebywały w tym dniu na terenie gminy. Na ręce krwiodawców, którzy od lat ofiarnie oddają krew oraz fundatorów, którzy udzielili wsparcia złożył statuetki i serdeczne podziękowania za wkład i zaangażowanie w tak szczytny cel.

Podczas wydarzenia wystąpili: Zespół wokalno-taneczny „RYTMIX” z Sobkowa, Samanta Przygodzka z Korytnicy, Jagoda Chowaniec z Miąsowej, Zespół ludowy „Korytniczanki”, Kapela Jerzego Całki z Zielonek, Beskidzki Teatr iluzji- Rafał Mulka, Zespół „Magic Dance”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Top One”.